Објавено на:

(Фото) НАЈНОВА ПРОГНОЗА НА УХМР: Погледнете какво ќе биде времето до четврток

t

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен, а во западните делови умерен западен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и топло време, а во попладневните и вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од понеделник ќе има стабилизирање на времето со благ пораст на дневните температури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…