(Фото) НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ: Возачот кој ја ycмpти девојката пokoсил уште едно лице, ова се деталите

t

Уште едно лице е потешко повредено во сообраќјката пред Сити Мол вечерва.

Според неофицијални информации до кои Press24 дојде од полициски извори, повредено е уште едно момче на 24 години кое исто како и сега веќе починатата девојка е од Радовиш.

„На 20.01.2022 год. во 19.44 час. пријавено е дека на ул.Московска со бул.Партизански Одреди се случила сообраќајна незгода во која ПМВ Цитроен управувано од Ј. Ѓ. (1999) од Скопје удрило во Л.Д. (1997) од Радовиш кој е повреден и пренесен во ГОБ 8-ми Септември и В.Н.1997 од Радовиш која починала на лице место, во моментов се врши увид“ – вели полициски извор за сајтот.

ФОТО:360 СТЕПЕНИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…