(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци се повредени, 2 посериозно, оштетено е едно полициско возило

t

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно, едно полициско возило е оштетено, а штета има на сите три објекти кои беа посетени денеска од страна на демонстрантите.

Ова предмалку го соопштија од МВР, а на социјалните мрежи се појави и фотографија од оштетеното полициско возило.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…

МВР изрече 160 санкции за едно деноноќие…

На територија на град Скопје вчера се…