Фото на денот: Урнебесно – Влада, К-15 или македонските Симпсонови – видете за што се работи

t

Фејсбук профилот “99% Македонија” објави урнебесна фотoграфија од Премиерот Ковачевски и Претседателите на ССМ и Конфедерацијата на работодавачи на која се држат за раце.

Фотографијата според профилот одговара на позната сцена од К-15 којашто ја објави профилот.


Еве за што станува збор:

Линк од профилот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ајде мајката: Владини службеници на државен трошок…

Вработени во владината служба за општи и…

Гласен текстилец: Имаме збунета влада – Се…

Зголемувањето на минималецот го притиска стопанството. 90-те…

Владата денеска напладне ќе ја одржи редовната…

Владата денеска напладне ќе ја одржи редовната…

Маричиќ денеска ќе учествува на седмиот годишен…

Заменик претседателот на Владата ќе биде говорник…

Владата смирува: Македонија не се снабдува со гас…

Портпаролот на Владата, Душко Арсовски, пред малку…