Објавено на:

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од бугарската амбасада во Скопје со свастика

t

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на Франкофонијата во Скопје е осквернавен со нацистичка свастика.

Спомен-обележјето е донација од Амбасадата на Република Бугарија во Скопје и Здружението Плиска. Ова не е прв случај на сквернавење на овој споменик на Бугарија во Градскиот парк на Скопје, пишува Трибуна.мк.


Сторителите засега се непознати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно голем број санкционирани возачи за едно…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Приведен скопјанец: Крадел од возила на паркингот…

На 02.07.2022 во 06.40 часот на ул.„11ти…

Утре без струја ќе останат неколку скопски…

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без…

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени…

Силно невреме со силен ветер, дожд и…

Делови од Скопје без струја и вода…

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,…