Објавено на:

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од бугарската амбасада во Скопје со свастика

t

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на Франкофонијата во Скопје е осквернавен со нацистичка свастика.

Спомен-обележјето е донација од Амбасадата на Република Бугарија во Скопје и Здружението Плиска. Ова не е прв случај на сквернавење на овој споменик на Бугарија во Градскиот парк на Скопје, пишува Трибуна.мк.

Сторителите засега се непознати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…