Објавено на:

ФОТО: Нови фотографии од повредата на Нејмар, еве како изгледа неговата нога

t

Нејмар на својот Инстаграм профил објави нови фотографии од повредата која ја заработи на натпреварот против Србија во првото коло од Мундијалот во Катар.

Докторот Родриго Ласмар појасни дека Нејмар ги повредил лигаментите во скочниот зглоб.

Бразил во натпреварот против Швајцарија во рамки на второто коло во групата Г на Светското првенство 2022 ќе биде без услугите на Нејмар и Данило поради повреди, потврдија од селекцијата на Бразил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Мало дете е спасено од урнатините…

Илјадници луѓе останаа затрупани под урнатините на…

Браво: Mакедонија во процедура на испраќање свои…

Инфомакс неофицијално дознава дека Македонија е во…

Напредува ли напредува: Калин Ивановски скокна 30…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски минатата недела…

Османи: Опасно е да имаш сосед како…

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека „опасно…

Финишираат преговорите за Алијанса во Владата

Преговорите за влез на Алијанса за Албанците…