(Фото) Ново Лисиче се дави во ѓубре: Фејк Тимчо со фејк решенија

t

Од локалниот огранок на Левица во Аеродром реагираат на работењето на Тимчо Муцунски и неговата хрижа за хигиената во општината.

Оттаму објавија неколку фотографии на различни локации низ Ново Лисиче каде се гледа дека населбата бугвално се дави во отпад.

– Бидејки сме прогласени како лажна партија од страна градоначалникот на општина Аеродром, во следниве денови ќе ви го покажеме вистинското работење на манипулаторот Тимчо Муцунски.

На нашиот “татко на општината” не му е дојдено до подобрување на квалитетот на живот на жителите од општина Аеродром, туку терање на неговата ПИАР политика и прекривање на вистинските проблеми со кои се среќаваат секојдневно нашите сожители.

Во следниве неколку дена ќе ви прикажеме колку нашиот градоначалник се грижи за нашата општина.

НОВО ЛИСИЧЕ!!! – велат во објавата на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Воспитувачка во градинка во Аеродром на…

После 4 месеци од завршната приредба на…

8 години молчат по наредба: Прво Левица…

Социјалните мрежи вријат откако Христијан Мицкоски го…

Кираџиева: Се расплакаа и полицајците кои по…

Активистката на Левица, Весна Кираџиева, на Фејсбук…

ИНСПЕКТОРАТОТ КОНСТАТИРАШЕ НЕЗАКОНИТОСТ: Опомена за лекарот кој…

Откако политичката партија Левица алармираше на непочитување…

Левица: Приватизација на “Чебрен” е национално предавство

Приватизација на "Чебрен" е национално предавство, велат…