Објавено на:

Фото: Ново фудбалско игралиште во населеното место Расадник

t

НОВО ФУДБАЛСКО ИГРАЛИШТЕ ВО НАСЕЛЕНОТО МЕСТО РАСАДНИК! Денес со фудбалскиот натпревар помеѓу учениците на ООУ Св. Климент Охридски и ООУ Ацо Шопов официјално се пушти во употреба новото фудбалско игралиште. Целосно се реконструираше старото игралиште за фудбал. Поставена е специјална подлога за мал фудбал, ново лед осветлување, стои во Фејсбук објавата на градоначалникот на општина Бутел, Дарко костовски.

Тој напиша дека со ова целосно се заврши новиот рекреативен потег во населеното место Расадник на над 3000 м2.

– Нов парк, нови пешачки патеки, ново зеленило и ново фудбалско игралиште се дел од овој рекреативен потег. Општина Бутел се менува! Ветеното го реализираме! #ОпштинаБутел, додава Костовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган: Работиме на воспоставување стабилност и просперитет…

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, на отворањето…

Песков: Сè уште нема услови за средба…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави…

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија…

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија…

„МАКЕДОНИСИМО“ на Трпчески и пријателите со македонска…

Со почит кон своите корени, македонскиот пијанист…

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…