Објавено на:

(Фото) Ноќеска нов напад на Одеса со разорни последици

t

Ноќеска руските воздушно космички сили изведоа нов ракетен напад на Одеса уништувајќи го хотелот Одеса и повеќе пристанишни терминали и скалдишта. Руското министерство за одбрана соопшти дека во хотелот Одеса се наоѓал резервниот генералштаб на украинската морнарица и резервниот команден центар за тој регион. Русите тврдат дека во хотелот се убиени повеќе генрали и други офицери меѓу кои и повеќе офицери од земјите на НАТО кои вршеле советодавна улога на украинскиот генералштаб.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарија не поддржува почеток на преговори за…

Унгарија нема да го поддржи предлогот на…

Невработеноста во Русија достигна историски минимум

Бројот на невработени лица падна под 3%…

Зeленски: Украина можеби никогаш нема да влезе…

Членовите на алијансата предводена од САД во…

(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Будимпешта: Ќе ја продолжиме соработката со Русија…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…