(Фото) Објавени првите фотографии од беспилотното летало “Бајрактар”

t

Првите фотографии од беспилотното летало Бајрактар ​​МИУС се појавија во јавноста.

Денеска Селџук Бајрактар ​​на својот Твитер го објави официјалното име на овој дрон: „Bajraktar Kızılelma“.


Погледнете ги фотографиите во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турција на нозе: Во ракетен напад во…

Денешниот ракетен напад на воената фабрика во…

И “султанот” ќе си легне на брашното?…

Шведската премиерка Магдалена Андерсон рече дека добила…

После 15 години Чавушоглу во посета на…

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу в среда…

Турција го повика на разговор американскиот амбасадор…

Турското Министерство за надворешни работи го повика…

БОМБА од пензиониран генерал: Турција да стави…

Турција треба да стави вето на проширувањето…