(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес пукаше кон македонскиот народ! Станува збор за сопственик на бар?

t

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и од вториот пиштолџија кој денес во близина на ТЦ Мавровка пукаше кон македонскиот народ кој протестира против прифаќање на францускиот предлог.

Според информациите станува збор за соственик на Clique Bar, кој го викаат Дуко.

Од МВР претходно соопштија дека овој напаѓач е во бегство, додека братот на сега веќе поранешниот директор на ЈП Комунална Хигиена Скопје е уапсен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ново пукање во Ерусалим: Осуммина се…

Вооружен маж синоќа отворил оган во автобус…

Пукање во Чаир! Едно лице заврши во…

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера…

Драма на “Бит Пазар”: Пукал со пиштол…

На 12.08.2022 во 11.40 часот во Полициска…

(Фото) Не е Украина туку Бутел: Рафали…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа информации дека…

Пукање во Кочани: Маж заврши во болница…

На 02.08.2022 околу 03:20 часот во ОВР…