(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес пукаше кон македонскиот народ! Станува збор за сопственик на бар?

t

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и од вториот пиштолџија кој денес во близина на ТЦ Мавровка пукаше кон македонскиот народ кој протестира против прифаќање на францускиот предлог.

Според информациите станува збор за соственик на Clique Bar, кој го викаат Дуко.

Од МВР претходно соопштија дека овој напаѓач е во бегство, додека братот на сега веќе поранешниот директор на ЈП Комунална Хигиена Скопје е уапсен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукање во Канада: Пронајдени три безживотни тела…

Три лица загинаа, а две се ранети…

Киев: Демонстрантите во ЕУ ја блокираа помошта…

Полските превозници ја запираат испораката на гориво…

Илјадници протестираа законот за амнестија на каталонските…

Договорот за амнестија го склучи Социјалистичката партија…

(Видео) Над 100 000 луѓе на улиците…

Вчера имаше масовни пропалестински протести во Вашингтон,…

(Видео) Масовен протест во Атина со поддршка…

Масовен протест во Атина, илјадници луѓе излегоа…