(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес пукаше кон македонскиот народ! Станува збор за сопственик на бар?

t

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и од вториот пиштолџија кој денес во близина на ТЦ Мавровка пукаше кон македонскиот народ кој протестира против прифаќање на францускиот предлог.

Според информациите станува збор за соственик на Clique Bar, кој го викаат Дуко.

Од МВР претходно соопштија дека овој напаѓач е во бегство, додека братот на сега веќе поранешниот директор на ЈП Комунална Хигиена Скопје е уапсен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) 200.000 демонстранти маршираа во Мадрид!

Најмалку 200.000 луѓе денеска маршираа во центарот…

Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

(Видео) Масовни протести во Франција: “АЈДЕ ДА…

Масовна толпа демонстранти маршираше низ центарот на…

Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се…

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол…

Нов инцидент во Косово: Албанец застрела Србин…

Пред дискотеката на влезот во Грачаница синоќа…