(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес пукаше кон македонскиот народ! Станува збор за сопственик на бар?

t

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и од вториот пиштолџија кој денес во близина на ТЦ Мавровка пукаше кон македонскиот народ кој протестира против прифаќање на францускиот предлог.

Според информациите станува збор за соственик на Clique Bar, кој го викаат Дуко.

Од МВР претходно соопштија дека овој напаѓач е во бегство, додека братот на сега веќе поранешниот директор на ЈП Комунална Хигиена Скопје е уапсен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не стивуваат немирите во Иран: Уапсени над…

Во протестите во северен Иран уапсени се повеќе од…

Пукање во Аеродром: Ранет млад скопјанец

Вчераутро околу 3 часот во СВР Скопје…

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Пукање вечерва во Чаир, повреден…

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Пукање вечерва во Чаир, повреден…

Околу 70.000 Чеси протестираа против ЕУ, НАТО…

Денес, околу 70.000 Чеси успеаја да ги…