(Фото) Огромен скандал: Извршители упаднаа во куќа на универзитетска професорка – дали функционер на власта е вмешан?

t

Се случи огромен скандал во семејна куќа на универзитетска професорка од економскиот факултет, кадешто извршители денес велегоа за да извршат заплена.

Станува збор за професорката Снежана Костадиноска Милошеска чија куќа се наоѓа во Сопиште.

Професорката реагира дека упадот на извршителите е противзаконски и упатува на судска пресуда според која таа е сопственик на дел од имотот кој не смее да биде запленет.

Изворите упатуваат дека во скандалот за заплена на домот на професорката и нејзино дисциплинирање, вмешан е човек од највисоките ешалони на власта и многу близок соработник на екс премиерот Зоран Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Професорка на Тетовскиот универзитет му се заканлувала…

Студентите од Факултетот за уметности при Државниот…

(Видео) Голема акција на МВР: Запленети огромни…

На 29.03.2022 од страна на полициските службеници…

(Видео) Запленета суперјахта на уште еден руски…

Јахтата на рускиот олигарх Чемезов наводно е…

(Видео) Армијата на Доњецк се пофали со…

Армијата на Народната Република Доњецк го претстави…

Италијанската полиција заплени јахта на руски олигарх

Италијанската полиција ја заплени јахтата Лејди М,…