(Фото) Одново голем број на македонски граѓани пред Влада

t

Пред Владата во тек е сенародниот протест „Ултиматум – Не благодарам“. Поддршка за протестот дадоа дел од политичките партии, поранешни политички функционери, јавни личности.

На вчерашниот протест присуствуваа околу 50.000 граѓани.

Погледнете ја во продолжение фотогалерија на Инфомакс.

Напомена: Ова се фотографии 40-сетина минути пред да започне протестот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска најавува модернизација на АРМ: Ќе се…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска најави набавка…

Најчевска: Мнозинството етнички Албанци не ја признаваат…

Се уште е актуелна темата за исвиркувањето…

Петровска повтори: Донацијата во Украина не ја…

Тенковите кои се дел од трите одлуки…

Иселениците ќе можат да ги запишаат новородените…

Македонските иселеници во матичната книга на родените…

СДСМ: Препораките на комисијата се според принципот…

Препораките на мешовитата комисија за историски прашања се на принцип…