Објавено на:

(Фото) Опасната сестра на Ким го придружува својот брат на средбата со Путин

t

На сликата се гледа како сестрата на Ким стои до севернокорејскиот лидер во посетата на вселенскиот центар Восточни во регионот Амур во Русија.

Ким со изјава за севернокорејската новинска агенција: Славата на Русија која прва ја освои вселената е вечна.

Сестрата на севернокорејскиот лидер КИм, Ким Јо Џонг е една од најмаркантните политички фигури во земјата и e еден од клучните советници на Ким Јонг Ун. Во 2021-ва година беше унапредена во најважното владино и одлучувачко тело на Северна Кореја, Комисијата за државни работи, коja е воденa токму од нејзиниот брат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…