(Фото) Орбан објави фотографија од неговото дипломирање: Нема да го препознаете со долга коса и мустаќи

t

Унгарскиот премиер Виктор Орбан на Фејсбук објави фотографија од своето дипломирање.

На фотографијата се гледа дека Орбан во младоста ја оставал косата подолга, а имал и мустаќи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инфлацијата во Унгарија: Денес со прва двоцифрена…

Инфлацијата во Унграија денес се покачи на…

Орбан за Зеленски: Немам намера поради идиот…

Жесток дипломатски спор има во моментов меѓу…

Унгарија ги блокираше европските санкции кон Русија

Унгарија повторно го блокираше шестиот пакет санкции…

Орбан ја обвини Европската комисија за неуспехот…

Немаме компромис, немаме договор за санкциите врз…

Орбан – Ле Пен: И во време…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се сретна со…