Објавено на:

(Фото) Освои европска титула со Вардар, а сега стана македонски зет

t

Поранешниот ракометар на РК Вардар, Германецот Кристијан Дисингер по неколкугодишна љубовна врска, ја запроси неговата девојка, манекенката Марија Андоновска.

Парот оваа вест ја сподели на социјалните мрежи, односно Марија сподели фотoграфијаО од нејзината рака и прстенот и со кратки зборови напиша: „My forever“.

https://www.instagram.com/p/Ce0jkzZsOvR/?utm_source=ig_embed&ig_rid=28b9caff-3c0c-427b-93b0-d85aab7f7a28

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

ПОЖАРОТ КАЈ ФУРКА СЕ УШТЕ АКТИВЕН: Интервенираат…

Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци,…