(Фото) Османи го презентираше францускиот предлог пред Стратешкиот совет на МНР

t

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи информира дека денеска францускиот предлог бил претставен пред Стратешкиот совет на МНР, со цел одржување на консултации за прифаќање на францускиот предлог и почеток на преговорите за членство на Македонија.

-Консултациите со сите релевантни општествени чинители претставуваат важен аспект од процесот на донесување на конечна одлука за овој историски момент за насоката на која ќе се движи државата, објави Османи на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарското МНР штрајкува за повисоки плати

Вработените во бугарското Министерството за надворешни работи…

Портпаролот на бугарското МНР: Манупулациите на историската…

Сите манипулации што заедничката комисија со Македонија…

МНР најостро го осудува вандалскиот чин врз…

Министерството за надворешни работи на Република Македонија…

(Видео) Се крие ли огромен скандал во…

Во денешната епизода на Тешки муабети, Горан…

МНР ексклузивно за Инфомакс: Македонската амбасада го…

МНР ексклузивно за Инфомакс открива дека македонската…