(Фото) Откако вчера им ги собраа телефоните, денеска LiveStream од фудбалче во Идризово

t

По вчерашната акција на МВР во затворот Идризово од каде што според министерството биле запленети мобилни телефони, оружје и други недозволени средства, денеска на социјалната мрежа фејсбук се вршеше директен пренос од фудбалски натпревар од затворот Идризово.

Нема информации како заврши натпреварот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…

Ахмети: За пет години ќе бидеме членка…

Али Ахмети во денешната честита по повод…