(Фото) Пендаровски со честитки за Меси и Аргентина!

t

Претседателот на државата, Стево Пендаровски како и многумина други го следел финалето од Светското првенство во Катар меѓу Аргентина и Франција. Според објавеното на социјалните мрежи, Пендаровски навивал за јужноамериканската репрезентација.

-Felicidades Argentina & Leo Messi, bien joué France. Честитки!, напиша претседателот на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)Македонската Православна Црква ќе се преименува, не…

Бидејќи се поделивме по сите основи, без…

Аргентина очекува инфлација од над 95%

Економистите ја зголемија својата прогноза за годишната…

Обид за убиство на аргентинската потпретседателка: Маж…

Потпретседателката на Аргентина, Кристина Киршнер, вчера беше…

Осум членови од медицинскиот тим на суд…

По обвинение за убиство од небрежност, во…

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според…