(Фото) Пожар пред топланата на БЕГ

t

Утрово се случил пожар во близина на топланата на БЕГ. Пожарот избил нешто пред 5 часот. На фотографиите од пожарот може да се забележи како црн чад се издига над Скопје.

Утрово околу 04.55 е добиена пријава дека е настанат пожар кај старата во фабриката „Комуна“.

Од скопската пожарна за „Локално“ изјавија дека станува збор за магацински простор каде е запален пластичен материјал.

– Се работи за поголема количина на пластичен отпаден материјал каде се врши дробење и рециклирање на истиот. Интервенирано е со 9 возила и 20 пожарникари. Пожарот брзо е ставен под контрола, вели за „Локално“, командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески.

Во моментов на терен има дежурна пожарникарска екипа која ја следат ситуацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како да е проколнат: Се запали автобус…

Повторно затворен автопатот Тракија кај Бургас поради…

Донацијата за Украина нема да влијае на…

Три одлуки за донирање на воена помош…

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

Низа свечености по повод 30-годишнината од формирањето…

На свечен настан во касарната „Илинден“ по…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…