(Фото) Поранешен руски олихарх објави: Руски свештеници ја благословуваат “Сармат”?

t

На фотографијата објавена од поранешен руски олигарх вели дека се гледат свештеници на Руската православна црква како ја благословуваат интерконтиненталната балистичка ракета Сармат, или како што западниот свет ја нарекува „Сатана“.

„Мислам дека никогаш нема да видите ништо почудно. Водачите на Руската православна црква ја благословуваат ракетата наречена Сатана“, напиша тој во објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“САРМАТ” влегува во руската армија

Русија ја воведе новата интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“ во…

Путин: “Сармат” се подготвени за распоредување!

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дури сега ќе биде “жешко”: Путин ги…

Рускиот претседател Владимир Путин најави денеска дека руската армија…

Мислете му ја сега: Русија почна со…

Во Русија почна сериското производство на најновата…

“Да знаат со што си имаат работа”:…

Русија ќе му ја покаже на американскиот…