(Фото) Поставен бројчаник на семафорите во Бутел: Добри вести за Скопјани, Арсовска доследна на ветеното

t

Новата градоначалничка на Градот Скопје, Данела Арсовска останува доследна на своите ветувања од предизборната кампања и посветена на решавање на собраќајниот хаос во главниот град.

Имено во предизборието градоначалничката Арсовска им вети на граѓаните на Скопје дека во првите 82 дена ќе бидат вратени зелените бранови на семафорите како и дека ќе бидат во функција бројчаниците на семафорите кои го намалуваат времето на чекање на граѓаните.

Токму денес Арсовска пред завршувањето на рокот кој сама си го зададе постави нов бројчаник на улицата Христијан Тодоровски Карпош во општина Бутел.

Бројчаникот ќе го олесни движењето на граѓаните на оваа фрекфентна локација и ќе ги намали главоболките на граѓаните.

Да потсетиме дека токму решавањето на собраќајниот хаос во Скопје беше едно од клучните ветувања на Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ ја предупреди Албанија: Стоп на шемата…

Делегацијата на Европската унија во Тирана ја…

Важно соопштение од Народна банка: Раст на…

Во јули годинава според намената на кредитите…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

На 18.08.2022 во 11.40 часот било пријавено…

Во Тетово се одвива гласање на болни,…

Со гласањето на граѓаните во домашни услови…

Ветено, сторено: Започнуваме со изградба на капитален…

Градот Скопје денеска ја почна реализацијата на…