(Фото) Почнува зимската бајка: Падна првиот снег на Пелистер

t

Падна првиот снег за оваа сезона на врвот Пелистер на планината Баба. Фотографијата е објавена на социјалната мрежа Фејсбук.

Според Управата за хидро-метеоролошки работи, денеска времето низ државата ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од источен и североисточен правец, особено долж Повардарието каде претпладне ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 14, а максималната ќе достигне од 12 до 16 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, пообилни претпладне. Ќе дува умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 14 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Снежна бајка: 26 сантиметри снег на Попова…

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во…

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл…

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е…

Од денеска снег во Киев, а градот…

Во Киев од денеска се очекува обилен…

(Фото) Почнува зимската бајка: Падна првиот снег…

Падна првиот снег за оваа сезона на…

Шар Планина во бело: Падна првиот снег…

Падна првиот снег во Македонија и тоа…