Објавено на:

(Фото) По стапките на Канје Вест – Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, фановите во неверување од тоа кога сака да го направи тоа

t

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша вчера го оствари своето право на глас и гласаше на претседателските избори во соседна Србија.

Таа покрај тоа што беше во центарот на вниманието поради својот впечатлив избор на облека, таа ја шокираше јавноста откако изјави дека би можела да започне да се занимава со политика.

-Ако некој во оваа земја еден ден би можело да менува нешто, тоа ќе бидам јас, изјави Карлеуша.

Таа вели дека доколку влезе во политика тоа би било за 10 или 20 години од сега.

Инаку пејачката вчера се појави во неочекуван стајлинг, по што српските медиуми ја нарекоа прва дама, а она гордо изјавила дека тоа и било идејата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борел: Русија варварски ја напаѓа Одеса!

„Жалам што градот Одеса е во фокусот на…

Сѐ повеќе жени сакаат да бидат полицајки

Од вкупно пријавени 1458 кандидати, само 600…

Кривична пријава за убиство и тешки дела…

Денеска од страна на СВР Скопје –…

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон…

Ме измамија за филмот. Потпишав договор за…

Вдовицата на Тома Здравковиќ ќе ја забрани…

Гордана Здравковиќ, вдовицата на Томa Здравковиќ  одржа …