(Фото) Претрес во Битола: Пронајден хероин, приведен дилер

t

На 26.09.2022 во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода В.М.(26) од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 14 пакувања хероин, повеќе различни видови таблетки, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски вели дека е тешко да се…

Министерството за внатрешни работи денеска поднесе една…

ДОЖИВЕАЛ СРЦЕВ УДАР НА СУДСКО РОЧИШТЕ

На 50-годишна возраст денеска почина поранешниот пратеник…

Левица удри по Мицкоски: Зошто не ги…

Можел Мицковски да вади приватњаци со 200…

Повеќе од 2.500 фоки пронајдени мртви во…

Околу 2.500 фоки се пронајдени мртви на…

Поради најавено уништување на свињи – жителите…

Жителите на кумановското село Тромеѓа, денеска протестираа…