(Фото) Претседателот на полицискиот синдикат му врачи плакета за личен придонес на Спасовски

t

На министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од страна на претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев, му беше врачена плакета за личен придонес во унапредувањето на условите за работа на полицијата и промоција на професионализамот во МВР.

Спасовски денеска присуствуваше на одбележувањето на 7 мај – Денот на македонската полиција, кое годинава се одржа во Делчево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Министерот Спасовски на работна средба со британската…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска…

Синдикатот на администрација и државна управа бара…

Синдикатот на администрација и државна управа (САДУ)…

Македонската армија и полиција на протест пред…

Синдикатите на полицијата и Армијата денеска преку…

Администрацијата бара К-15 за 2020 – Министерот…

УПОЗ, синдикатот на администрацијата, на средбата со…