(Фото) Продолжува реконструкција на зеленилото по кејот на Вардар!

t

Продолжува обновувањето на зеленилото низ Скопје и по кејот на реката Вардар, информираат од јавното претпријатие Паркови и Зеленило од каде објавија фотографии од работата на кејот на Вардар.

– Реконструкцијата на зеленилото на кејот на реката Вардар продолжува. Во тек е третата фаза на потег од мост Генерал Mихајло Апостолски до мост Близнак, напишаа од претпријатието на Фејсбук.

ЛИНК од објавата на Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…

Посебен сообраќаен режим во сабота и недела…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…