(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на окупираните украински региони Херсон и Запорожје!

t

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните украински региони Херсон и Запорожје како „независни територии“.

Указот на Путин е последниот чекор пред руската анексија на четири региони во источна Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска: Договорот со приватните превозници е раскинат…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во изјава…

(Фото) Арсовска го одбележа Меѓународниот ден на…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Русјаков: Не тагувај, интелектуална бижутеријо, ако треба,…

Додека лицемерството лажира повреда на теренот наречен…

Ова се условите што Русите му ги…

Како услов за ова, Бајден посочи дека…

(Видео) Нема да остане без струја: Владата…

Владата и дефинитивно ќе го спаси Клинички…