(Фото) Реакцијата на Луис Суарез кога Кореја направи пресврт против Португалија

t

Селекцијата на Јужна Кореја победи преку пресврт против Португалија со 2:1 и со тоа се пласираше во осминафиналето. Постигнаа гол во првата минута од судиското продолжение. На вториот меч Уругвај „бркаше“ победа. Ја обезбеди, но иако имаат исто број бодови по 4, сепак Јужна Кореја оди понатаму бидејќи има подобра гол разлика, односно повеќе постигнати голови.

Кога Јужнокорејците постигнаа гол во 91-та минута, на мечот Уругвај-Гана (2:0) се играше 86-тата минута. Легендарниот напаѓач Луис Суарез беше на клупата, а неговата реакција „уловена“ од фоторепортерите доволни говори за разочарувањето.

На Уругвај му требаше уште еден гол против Гана за да се пласираат тие во осминафиналето. Иако судиите го продолжија мечот уште 8 минути, сепак не успеаја да погодат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…