Објавено на:

(Фото) Русите го покажаа “трофејот”: Какво НАТО оружје се заплени во Донбас

t

Руската војска која го зазеде Лиман, меѓу другото заплени и оружје на НАТО, се пофалија руските медиуми.

Руските сили веќе неколку дена се во голема офанзива на Донбас, а во текот на вчерашниот ден лидерот на Чеченската република, Рамазан Кадиров соопшти дека војската влегла во Лиман, а наското ќе влезат и во Северодоњецк.


Погледнете го запленетото оружје во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин “удри метла”: Големи промени во командата…

Руското Министерство за одбрана соопшти дека раководството на централните…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…

Друго е кога ќе се спомне Сармат:…

Украина веројатно нема да презема чекори за…

(Видео) Малку ги изненади: Шојгу им упадна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу беше…