Објавено на:

(Фото) Русите го покажаа “трофејот”: Какво НАТО оружје се заплени во Донбас

t

Руската војска која го зазеде Лиман, меѓу другото заплени и оружје на НАТО, се пофалија руските медиуми.

Руските сили веќе неколку дена се во голема офанзива на Донбас, а во текот на вчерашниот ден лидерот на Чеченската република, Рамазан Кадиров соопшти дека војската влегла во Лиман, а наското ќе влезат и во Северодоњецк.

Погледнете го запленетото оружје во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија нема да бара екстрадиција на оние…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

Шефот на регионот Херсон убеден во позитивни…

Референдумот за присоединување на регионот Херсон кон…

Премиерот не очекува бегалски бран од Русија:…

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на новинарско…

Следува пресврт на настаните? Русија е подготвена…

Русија останува подготвена да преговара со Украина,…

Бугарија ги повикува нејзините државјани во најскоро…

Во врска со комплицираната ситуација, Министерството за…