Објавено на:

(Фото) Русите го покажаа “трофејот”: Какво НАТО оружје се заплени во Донбас

t

Руската војска која го зазеде Лиман, меѓу другото заплени и оружје на НАТО, се пофалија руските медиуми.

Руските сили веќе неколку дена се во голема офанзива на Донбас, а во текот на вчерашниот ден лидерот на Чеченската република, Рамазан Кадиров соопшти дека војската влегла во Лиман, а наското ќе влезат и во Северодоњецк.

Погледнете го запленетото оружје во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ загрижена за зголемениот обем на трговија…

Земјите од Европската Унија се сè позагрижени…

Шојгу: Пропадна митот за западното “супер оружје”…

Западниот мит за „супероружје“ е уништен, изјави…

Путин: Русија високо ги цени своите сојузници…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…