Објавено на:

(Фото) Русите го покажаа “трофејот”: Какво НАТО оружје се заплени во Донбас

t

Руската војска која го зазеде Лиман, меѓу другото заплени и оружје на НАТО, се пофалија руските медиуми.

Руските сили веќе неколку дена се во голема офанзива на Донбас, а во текот на вчерашниот ден лидерот на Чеченската република, Рамазан Кадиров соопшти дека војската влегла во Лиман, а наското ќе влезат и во Северодоњецк.

Погледнете го запленетото оружје во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Западот сака да ја распарчи Русија и…

Западните земји отворено повикуваат на распарчување на…

Кина апелира Русија и Украина да не…

Шефот на кинеската дипломатија, Ванг Ји, во денешниот…

Ковачевски од ОН: Русија да се повлече…

Се наоѓаме пред голем предизвик, не очекува…

Вучиќ дециден: Србија нема да гласа за…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ за српските…

Денот Д: Русија може да разгледа закон…

Советот на Руската Федерацијата може да разгледа…