(Фото) Руската војска воспостави контрола над уште еден град во регионот Запорожје

t

Постојано пристигнуваат соопштенија од руската армија за напредокот што го имаат во специјалната воена операција во Украина, која започна на 24 февруари.

Русија и Украина редовно објавуваат било каков напредок на двете страни, информираат за број на жртви и уништен арсенал и инфраструктура.


Пред малку се појавија фотографии на кои се гледаат руски тенкови во град во областа Запорожје.

“Вооружените сили на Руската Федерација воспоставија контрола над градот Каменка-Днипровска во областа Запорожје. “- стои во описот на фотографијата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…