(Фото) Секоја чест за хероите: Пожарникарите спасија повреден планинар на Водно

t

Рано утринава противпожарната служба на градот Скопје експресно реагираше и спаси живот на планинар кој ја искачувал планината Водно.

Планинарот се повредил при искачувањето по што останал неподвижен. За среќа брзата реакција на службите спречи влошување на состојвата и тој веднаш е извлечен со носилки од падините на планината.

Настанот се случил во близина на средно Водно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…