(Фото) Секоја чест за хероите: Пожарникарите спасија повреден планинар на Водно

t

Рано утринава противпожарната служба на градот Скопје експресно реагираше и спаси живот на планинар кој ја искачувал планината Водно.

Планинарот се повредил при искачувањето по што останал неподвижен. За среќа брзата реакција на службите спречи влошување на состојвата и тој веднаш е извлечен со носилки од падините на планината.

Настанот се случил во близина на средно Водно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…

ДА ПОМОГНЕМЕ: Отворени се и телефонски броеви…

Потребно е да се соберат средства, за…