Објавено на:

(Фото) Се одложува ли посетата на Бајден во Европа? Портпаролката Псаки позитивна на Ковид-19

t

Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки е позитивна на Ковид-19 – само неколку часа пред претседателот Бајден да замине за Европа, информираат од САД.

Претседателот Бајден е негативен и „не се смета за близок контакт“. Најверојатно посетата на Бајден на Европа нема да биде одложена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добра вест: Нема починати од Ковид-19 во…

Од направени 735 тестови во последните 24…

Корона чао: Двоцифрен број на новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните…

Швајцарија ќе уништува 10,3 милиони дози вакцини…

Швајцарија е принудена да уништи 10,3 милиони…

Нема починати од Ковид-19: Ова е денешната…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

ЕУ го одобри лекот на Астра Зенека…

Астра Зенека денеска соопшти дека нејзиниот комбиниран…