Објавено на:

(Фото) Силно невреме во Скопје: Се урна дрво во Центар

t

Невреме проследено со силен ветер и дожд попладнево го зафати Скопје и околината, при што се урна дрво пред Олимпискиот базен во центарот на градот.

Покрај Скопје, силни ветрови и дождови има и во уште неколку градови во земјава.

Како што информираат од УХМР, во текот на попладневните и вечерните часови, ќе продолжи врнежливото време.

Од таму додаваат дека до сабота ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина воден талог), силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град.

Фото: Локално

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Малолетници се степале па извадиле ножеви во…

СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против…

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…