Објавено на:

(Фото) Скулптура на Зеленски облечен како Статуата на слободата осамна во Тириви

t

Во естонскиот град Тирви се појави скулптура на украинскиот претседател Володимир Зеленски облечен како Статуата на слободата.

На пет метри високата статуа беа искористени повеќе од 72 тони песок, а до лето околу неа ќе биде изграден Парк на слободата кој ќе се состои од неколку скулптури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…