(Фото) Сообраќајка во Дебар маало: Девојка лежи среде улица

t

Утрово малку по 8,30 часот на крстосувањето меѓу улиците „Рузвелтова“ и „Орце Николов“ во скопско Дебар маало на пешачки премин е соборена девојка, велат очевидци за Нетпрес.

Од приложените фотографии може да се види како граѓани укажуваат помош на лице кое е на асфалтот пред запрени возила.

Засеге нема информации за поединостите од инцидентот во строгото градско подрачје, а од МВР информираат дека подоцна ќе излезат со детали за настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…