(Фото) Сообраќајка во Дебар маало: Девојка лежи среде улица

t

Утрово малку по 8,30 часот на крстосувањето меѓу улиците „Рузвелтова“ и „Орце Николов“ во скопско Дебар маало на пешачки премин е соборена девојка, велат очевидци за Нетпрес.

Од приложените фотографии може да се види како граѓани укажуваат помош на лице кое е на асфалтот пред запрени возила.

Засеге нема информации за поединостите од инцидентот во строгото градско подрачје, а од МВР информираат дека подоцна ќе излезат со детали за настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…

Османи тврди: Историската комисија со Бугарија не…

Најодговорно тврдам дека македонско-бугарско историска Комисија не…

Британско разузнавање: Се намалува поддршката за Русија…

Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај…

Албанскиот претседател: Го замолив Папата да го…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај, кој беше во…

Османи повикува да се здружиме и да…

Наредните години се години на расчистување конечно…