(Фото) Сообраќајна несреќа во Ново Лисиче: Таксист удри во велосипед

t

Вечерва во Ново Лисиче се случи сообраќајна несреќа.

Според очевидци на настанот такси возило удрило во велосипед кој поминувал на пешачки премин.

Незгодата се случила кај “последна петка”. Велосипедот бил управуван од жена околу 35 години.

Повредената не е во животна опасност, констатирале од брзата помош кои заедно со полицијата дошле за десетина минути по пријавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…