(Фото) Сообраќајна несреќа кај Плетвар: Се судрија автомобил и камион

t

На патниот правец од Прилеп кон Кавадарци има километарска колона од возила.

Според информациите, сообраќајот е во застој поради сообраќајна несреќа.

Засега нема информации за загинати или повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…