Објавено на:

(Фото) Сопругата на Петков е „прогресивна женска“ – тетовирана е по целото тело

t

Канаѓанката Линда Петкова веќе е популарна личност Во Бугарија, со оглед на тоа што нејзиниот сопруг Кирил Петков веќе е премиер на државата.

Сепак, вистината е дека Линда и претходно имала одредена популарност поради учеството во кулинарското реално шоу „Мастершеф“. Потоа не успеа да стигне до финалето, но сепак остави позитивен впечаток кај гледачите.

Линда денес води сопствен бизнис, со слаткарница во срцето на Софија. Некои ја критикуваат за високите цени на нејзините колачи, но вистината е дека никој не тера никого да купува од неа, нели?, пишува бугарскиот портал Хубава жена.

Излегува дека Линда Петкова не престанува да не изненадува со себе. Овој пат се покажа дека има многу тетоважи на телото – нешто што не било очекувано.

Сè стана јасно со учеството на Линда во кулинарското шоу „My Star Party“ на готвачот Силвен Роу. Потоа Канаѓанката ги покажа своите тетоважи, а потоа на мрежата се појавија фотографии преку кои можеме да ги видиме уште подобро.

На левата рака на Линда гледаме прекрасни цвеќиња кои допираат до нејзиниот лактот. Во нејзина близина, веднаш над градите, можеме да видиме нежна пеперутка. Веројатно само таа знае што за неа симболизира пеперутката, бидејќи како што знаеме, за многу луѓе тетоважите имаат одредено значење.

Несомнено, сепак, најслатката тетоважа на Линда е на другата рака и е многу мала. Буквално се работи за мал кекс, кој веројатно ја симболизира нејзината голема страст и актуелен бизнис – слаткарството. На грбот Линда оставила три ластовички да „летаат“, кои најверојатно се симбол на трите деца што ги има од премиерот Кирил Петков.

Линда има и навистина интимна тетоважа меѓу градите. Тоа е будистички симбол. Интересно, љубовта кон тетоважите на г-ѓа Петкова неодамна се отклучи, а до неодамна немаше навика сама да слика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Неуништлив народ на неуништлива земја, слава…

Неуништлив народ на неуништлива земја! Денес го…

Конечно нешто нормално: Се подготвува нов Закон…

Законот за македонски јазик е веќе готов,…

Добро утро со Инфомакс: Не можете вие…

На денешен ден во 2018 година во…

Денеска се празнува Светиот Апостол Филип

Еден од дванаесетте апостоли. Роден е во…

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…