Објавено на:

(Фото) Столе Димитриевски во тимот на колото во Топ 5 лиги во Европа

t

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски доби место во најдобриот тим на изминатото коло во Топ 5 лигите во Европа. Тој бранеше фантастично на „Камп Ноу“ и ја спречи Барселона да дојде до победа на стартот од новата сезона во Ла Лига.

Левандовски, Рафиња, Ансу Фати и останатите ѕвезди на Барселона не успеаја да ја затресат мрежата на Рајо Ваљекано.

Рајо Ваљекано замина непоразен од „Камп Ноу“ по ремито без голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако е како до сега, тешко нас……

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на првиот…

Макрон: Состанокот на Европската заедница испраќа порака…

Инаугуративниот состанок на 44-члената Европска политичка заедница…

Денот на народното востание – 11 Октомври…

Денот на народното востание – 11 Октомври…

Нови 55 ковид позитивни, нема починати

Во последните 24 часа регистрирани се 55…

МО на Русија: Војската го ослободи градот…

За време на офанзивата, руската војска го…