Објавено на:

(Фото) Страшна сообраќајна несреќа: Познатиот голман на Ајакс едвај остана жив

t

Голманот на Ајакс и новото засилување на Интер, Андре Онана, учествувал во тешка сообраќајна несреќа во која е вистинско чудо што остана жив.

Камерунецот патувал кон тренинг кампот на својата репрезентација, кога се случила несреќата.

Онана патувал од еден до друг град во својата татковина, а фотографиите објаснуваат зошто треба да биде среќен бидејќи не заработил сериозни повреди од судирот.

Светските медиуми тврдат дека Онана останува во националниот тим и ќе биде на располагање за дуелот со Алжир во квалификациите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…