(Фото) Таче го снема: Каде е македонскиот премиер на групната фотографија од Брисел?!

t

Каде е премиерот на Македонија Димитар Ковачевски ?!

На групната фотографија од денешниот ЕУ Самит на кој се расправаше за Западен Балкан не се гледа ликот на Ковачевски.

Денеска премиерите на Македонија и Албанија, Димитар Ковачевски и Еди Рама, заедно со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обратија пред европската јавност и упатија критики не само кон Бугарија, туку и кон целокупната ЕУ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ