(Фото) Твит на денот: Што барало “Аудито” на синот на заменикот министер за внатрешни работи пред ограбената фабрика за марихуана?

t

Што барало “Аудито” на синот на заменикот министер за внатрешни работи во двапати ограбена фабрика за марихуана во крушевско прашуваат Твитерџиите откако низа Твитер профили објавија фотографии од возилото паркирано пред објектот.

Возилото според твитерџиите е на синот на Назиф Буши, заменик министер на Оливер Спасовски, а ситуацијата ја прави уште поинтересна фактот дека за првата кражба од оваа фабрика од која беше украдено масло од канабис, е осомничен Тахир Садики кој е близок до заменик министерот Буши.

За кражбата е осомничен и син на влијателен макеоднски граѓанин, екс директор на фабриката за марихуана и син на Митко Бурчевски, долгогодишен советник во Американската амбасада во Скопје.

Процесот против роднината на Буши и синот на Бурчевски започна пред две години и се уште нема правна разврска.

Пет дена по новата кражба обезбедувањето се уште нема никакви детали за кражбата, а засега нема информации дали ЈО ги повика заменик министерот и неговиот син да објаснат што барало нивното возило пред фабриката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Принцот Хари повторно ја отвори душата: Марихуаната…

Британскиот принц Хари во интервју со авторот…

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…

“Од мал во бизнисот”: Малолетник продавал марихуана…

Во текот на вчерашниот ден, малолетник од…

Пронајдена марихуана, приведени двајца мажи во Штип

На 17.10.2022 во 13:20 часот на ул.„Димитар…

Жител на Муртино фатен со марихуана!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.З.(33)…